Éves programterv

Ünnepek, rendezvények

Az óvodai ünnepek kulcsfontosságúak a nevelőmunkában. Jó lehetőséget teremtenek a szülőkkel való kapcsolattartásra, együttműködésre. Az ünneplés pedagógiai szempontból kiemelt lehetőséget kínál a nevelésnek, mert rengeteg tevékenységi lehetőséget, érzelmi és esztétikai élményt biztosít. Emellett elősegíti a közösségi érzések alakítását, a kooperáció és kommunikáció gyakorlását. Az ünnepek nagyobb aktivitásra, kreativitásra ösztönöznek: a hagyományok ápolására, kultúránk megismertetésére adnak lehetőséget, amely a szülők aktív részvételével eredményesebb, sikeresebb lehet.

Néhány az óvoda ünnepei, megemlékezései közül:

• Mikulás, Luca nap, karácsony, farsang, húsvét, anyák napja, évzáró, gyermeknap, a gyermekek név- és születésnapja
  • Szervezett séták, kirándulások
  • Az óvoda és család közötti kapcsolat elmélyítésére adnak lehetőséget a munka délelőttök/délutánok megszervezése
  • Felkérésre részt veszünk a községi szintű megemlékezéseken (idősek napja)

Nevelőtestületünk minden nevelési év elején közösen átgondolja és meghatározza, hogy az adott évben milyen formában tartja az ünnepeket, megemlékezéseket.

Éves programterv